ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ
23400 смт. Муровані Курилівці, вул. Леніна 78, тел.(04356)-2-11-93
Начальник відділу Веклюк Валентина Миколаївна
Культурні обрії Мурованокуриловеччини
Структура галузі налічує 67 закладів культури, з них 16- сільських будинків культури; 6- сільських клубів; 17- клубів-бібліотек; районний будинок культури «Жовтень»; 22 – сільські бібліотеки, центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей,дитяча музична школа, картина галерея, кіновідеомережа.
Діяльність галузі забезпечують 125 працівників, з них 85 працюють в сільській місцевості. З вищою фаховою - 16, з середньою спеціальною - 58 працівників.
В основному вирішено питання, пов’язане з ліквідацією неповної зайнятості. Так, станом на 01.01. 2011 року на повний посадовий оклад працює 91 працівник, із них 53 на селі , на 0,75 посадового окладу – 18, із них 18 на селі, на 0,5 посадового окладу-12, із них 9 на селі, що відповідає нормам навантаження. Здійснюються доплати за вислугу років бібліотечним і педагогічним працівникам, які передбачені чинним законодавством України. Відновлені і виплачуються пільги сільським культосвітнім працівникам.
Діяльність галузі культури спрямована на вирішення першочергових завдань із забезпечення повноцінного функціонування та розвитку культурно - дозвіллєвої і туристичної інфраструктури, поліпшення виставкової діяльності картинної галереї, збереження і використання пам’яток культурної спадщини, розширення інформаційних функцій бібліотек, сприяння творчості професійних митців та аматорів народного мистецтва, зміцнення матеріально-технічної бази.
При закладах культури клубного типу діє 218 клубних формувань, в яких 2076 учасників, з них 182 колективи художньої самодіяльності, 9 з яких носять звання «народний».
В районі започатковані мистецькі акції: «Мистецтво одного села», «Мистецька родина», «Митці рідного краю», фестиваль народної творчості «Цілющі джерела Мурованокуриловеччини», літературний вернісаж «Маленькі іскорки талантів», літературні зустрічі «Поетична писанка рідного краю», літературно-мистецьке об’єднання «Джерело» та багато іншого. Особлива увага приділяється збереженню і дотриманню режиму використання земель історико-культурного призначення. На території району 22 пам’ятки архітектури і мистецтва; 77 пам’яток історії,7 – археології.
Районний будинок культури «Жовтень» введений в дію в листопаді 1987 року. Директор Літвін Наталія Миколаївна. Головним напрямком діяльності районного будинку культури є розвиток аматорського мистецтва. Тут працює 22 клубних формувань серед яких : чоловічий вокальний ансамбль «Горицвіт», жіночі аматорські колективи «Жартівниця» і «Горлиця» та чоловічий гурт «Ліга», які носять звання «народний», дитячий танцювальний колектив «Гармонія», ансамбль старовинного народного танцю «Каблучок» та ін. Районний будинок культури нагороджений дипломами за зайняте ІІІ місце і Всеукраїнському огляді-конкурсі районних будинків культури та І місце у огляді-конкурсі районних будинків культури на Вінниччині.
Бібліотечна справа Мурованокуриоловеччини
Директор центральної районної бібліотеки Драганюк Людмила Семенівна. Населення району обслуговує бібліотечною книгою центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей, 22 сільських бібліотек та 17 клубів - бібліотек. Бібліотечно-інформаційне обслуговування мешканців району здійснює 34 бібліотечних працівників, серед них — 79,4% фахівці. Щороку бібліотечними послугами користується понад 16 тис. користувачів з книговидачею понад 293 тис. примірників. Серед різних напрямків роботи бібліотечне краєзнавство стало об'єктом постійної дослідницької та пошукової справи, і, насамперед, вивчення історії, традицій та звичаїв свого краю, формування тематичних фондів, створення при бібліотеках - філіалах краєзнавчо-виставкових кімнат, написання нарисів з історії сіл. Важливою подією в літературному житті району була презентація поетичних збірок самодіяльних поетів-земляків Василя Тригуби «Все, що в серці моїм», Дани Кваші «Як впливає лімбічна система на емоційний стан людини».
При центральній бібліотеці у співпраці з управлінням юстиції діє молодіжний клуб правових знань «Молодь і право», досвід роботи якого вивчено і узагальнено у районі. Заслуговує також на увагу діяльність літературно-мистецького об’єднання «Джерело», в якому проводяться літературно-мистецькі зустрічі з видатними людьми краю.
У 2010 році колектив працівників центральної бібліотеки та бібліотек-філіалів сіл: Рівне, Обухів, Морозівка, Галайківці взяли участь у написанні проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет» у рамках програми «Бібліоміст». 2010 рік став знаковим для ЦБ та районної бібліотеки для дітей щодо виділення суми коштів на придбання літератури. Всього для бібліотек райцентру виділено і освоєно 25 тис. грн., що є рекордною сумою за останні роки. Удосконалюється діяльність бібліотек системи щодо сприяння професійного зростання кадрового потенціалу, спрямована на подальше вдосконалення технологічних процесів, поліпшення роботи з фондами, оперативного і якісного інформаційного забезпечення користувачів. З цією метою проводяться тематичні семінари, семінари-практикуми на базі кращих бібліотек району.
В.Тригуба під час презентації збірки «Все, що в серці моїм»
|
Дана Кваша під час презентації збірки «Як впливає лімбічна система на емоційний стан людини»
|
Під час засідання круглого столу у центральній бібліотеці
|
Картинна галерея
Завідує картинною галереєю Драганюк Анатолій Васильович
Картинна галерея розміщена в районному будинку культури. Створена в 1992 році з надходженням у район колекції картин славнозвісного художника, нашого земляка, уродженця с.Ягідне (Калівка) – Федора Зотиковича Коновалюка. В 2010 році на честь 120-ї річниці від дня народження митця відкрито його музейну кімнату. Крім чудових і неперевершених робіт Ф.Коновалюка відвідувачі мали можливість познайомитися з творчістю відомого українського художника-архітектора Юрія Химича, який народився в с. Вищеольчедаїв, скульптора Володимира Смаровоза, який жив і навчався в с. Конищів. Незабутні враження залишились від персональних виставок Бориса Остаповича, Володимира Вовка з Мурованих Куриловець, Ганни Рутковецької з Жвану, Володимира Трачука з Бахтина, Петра Дерев’янка з Попелюх, Миколи Бабія з Обухова, Віктора Мельника з Наддністрянського. Відвідувачі з захопленням оглянули виставки «65 років Великої Перемоги», «Світ архітектури, живопису і дизайну сім’ї Івана Лясковського», «Вишиване диво Тетяни Ковриги». Виробів з солоного тіста Тетяни Мамей, виставку , представлену фотомайстрами Вінниччини «Православний світ» на честь 1020-річниці прийняття християнства на Русі. В даний час дивує своїм умінням і фантазією персональна виставка картин і замальовок самодіяльного художника Анатолія Пасічника з Привітного.
Відкриття музейної кімнати Ф.З.Коновалюка
|
Світ архітектури, живопису і дизайну сім’ї Івана Лясковського
|
Відкриття виставки Анатолія Пасічника з Привітного
|
ОЧИЩЕННЯ ВЛАДИ
№ п/п |
ПІП особи, щодо якої здійснюється перевірки |
Дата початку перевірки |
Копія заяви |
Копія декларації |
Інформація про результати превірки |
1 |
Карасевич Світлана Анатоліївна |
11.06.2015 |
|||
2 |
Гордєєва Аліна Миколаївна |
07.12.2015 |