16 жовтня 2015 року в залі засідань Вінницької ОДА відбувся круглий стіл з питань впровадження аграрних розписок у Вінницькій області. Це новий інструмент, який передбачає спрощення доступу малим та середнім сільгоспвиробникам до фінансових та матеріально-технічних ресурсів, що особливо важливо в умовах нинішньої економічної ситуації та відсутності в банківському секторі необхідного для подальшого розвитку вітчизняної аграрної галузі дешевого кредитного ресурсу.
Пілотний проект з аграрних розписок у Вінницькій області запроваджується Групою Світового банку у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією. Швейцарська Конфедерація визначила для себе два основних завдання в рамках програми співпраці. Перше - це розширення доступу до фінансових ресурсів для суб’єктів підприємницької діяльності. Друге завдання пов’язане з розвитком навичок ведення бізнесу в сільській місцевості.
З 1 вересня аграрні розписки як новий вид кредитування сільського господарства впроваджуються в трьох областях – Вінницькій, Черкаській, та Харківській. Тим самим географія пілотного проекту з відпрацювання технології запровадження в обіг аграрної розписки, за реалізацію якого торік першою в країні взялася Полтавська область, суттєво розширилась.
Функція аграрних розписок не обмежується винятково поповненням обігових коштів сільгоспвиробників. Водночас формується транспорентний земельний кадастр, вдосконалюється система бухгалтерського та податкового обліків. Що дуже важливо- створюється база сільгоспвиробників, які ефективно працюють і сумлінно виконують свої зобов’язання за аграрними розписками. І всі ці дані фіксуються в Аграрних Реєстрах. Тож потенційні партнери в будь-який момент можуть скористатися такими даними і, виходячи з них, ухвалити відповідальні рішення щодо налагодження співпраці.
|