В цьому переконаний колектив нещодавно відновленого районного військового комісаріату. Як він розпочав свою роботу і які завдання стоять перед службовцями установи, сьогодні наша розмова з тимчасово виконуючим обов’язки військового комісара Мурованокуриловецького райвійськомату капітаном Юрієм Петровичем Чорним та заступником військового комісара Вінницького обласного військового комісаріату підполковником Олександром Анатолійовичем Щербатим – учасником бойових дій на Сході України.
- Юрію Петровичу, коли офіційно розпочав свою роботу районний комісаріат?
Працюємо з 1 жовтня цього року. Для виконання обов’язків військового комісара в Муровані Курилівці я прибув 15 вересня, замінивши на цій посаді свого попередника. Вже на цей час тут проводилась робота з набору кваліфікованих кадрів та відновлення матеріально-технічної бази. На сьогодні комісаріат повністю укомплектований спеціалістами. Хотів би висловити подяку голові районної державної адміністрації Сергію Ладану, селищній та сільським радам, які зробили вагомий вклад у відновлення роботи районного військкомату. В результаті тут було проведено капітальний ремонт приміщень, для нормальної роботи завезено оргтехніку та все необхідне.
- Юрію Петровичу, які головні завдання стоять перед колективом військкомату?
В першу чергу - це відновлення обліку військовозобов’язаних з відповідними змінами у військово-облікові документи. Маємо володіти повною інформацією щодо придатності таких громадян до військової служби в разі необхідності. По-друге, триває робота над забезпеченням завдань призову на строкову військову службу «Осінь-2015». Для виконання згаданих завдань налагоджуємо тісну співпрацю з органами самоврядування, установами та підприємствами району. Так, 1 грудня нами було проведено навчання з ведення військового обліку для селищного та сільських голів, секретарів рад. Сподіваюсь, що разом зможемо виконати всі завдання у цей непростий час.
- Олександр Анатолійович, чим вигідна зараз військова служба?
З 2016 року передбачається значне підвищення матеріального забезпечення війських, які служитимуть за контрактом. Зокрема, вони отримають одноразову матеріальну допомогу: солдати – 8 окладів, сержанти – 9 та офіцери – 10 окладів. В проекті державного бюджету передбачено підняття забезпечення рядового солдата до 7 тисяч гривень, а якщо він несе службу в зоні бойових дій - то вдвічі більше цієї суми. Для учасників бойових дій також передбачені такі пільги, як виділення 2 гектарів землі, земельної ділянки під забудову, садово-городньої ділянки та ділянки під гараж. Передбачається, що військовослужбовці матимуть право на безкоштовну вищу освіту та безкоштовний проїзд в громадському транспорті.
- Чи проводитиметься військово-патріотичне виховання серед молоді?
Указом Президента України від 13 жовтня цього року прийнято Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки. У нашого народу є незламний козацький дух, який загартований віками у битвах з різними загарбниками та агресорами, які посягали на українські землі. Тому дуже важливо, щоб наші діти та молодь виховувались у найкращих патріотичних традиціях українського козацтва, вже у юному віці розуміли, що немає почеснішого обов’язку ніж захист рідної Вітчизни. Хотів би відзначити розуміння та добре налагоджену співпрацю з військовим комісаріатом з боку районної влади та органів місцевого самоврядування Мурованокуриловецького району. Це надзвичайно важливо у нашій спільній роботі на благо України.
|