Електронні сервіси - на допомогу платникам ПДВ
На сьогодні платникам податків пропонується 10 електронних сервісів ДФС України, які надають їм можливість отримати інформацію із системи електронного адміністрування ПДВ.
Зокрема, за допомогою таких сервісів можна отримати інформацію про:
- відомості з Єдиного реєстру податкових накладних;
реквізити рахунку та відомості про стан рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ, а також суму податку на яку він має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних;
- суму збільшення, на яку платник має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних;
- видані податкові накладні та розрахунки коригування, зареєстровані з порушенням граничного терміну реєстрації за запитуваний період; - операції з системи електронного адміністрування ПДВ та інші.
Повна інформація щодо переліку зазначених сервісів ДФС України та кодів форм, за якими платники податків можуть отримати відомості з системи електронного адміністрування ПДВ, розміщена на офіційному порталі ДФС України за електронною адресою: www.sfs.gov.ua.
Як повернути з електронного рахунка зайво зараховане ПДВ
Відповідно до пп. 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу у разі, якщо на дату подання податкової декларації з ПДВ залишок коштів на електронному рахунку платника податку перевищує суму податкових зобов’язань, що підлягають сплаті до бюджету відповідно до поданої декларації, платник податку має право подати у складі такої податкової декларації заяву (додаток Д4), відповідно до якої таке перевищення підлягає перерахуванню:
а) або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку;
б) або на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов'язань з податку.
Сума, яка може бути перерахована платнику з електронного рахунку на його власний поточний рахунок, відображається у графі 5 таблиці про відомості додатка (Д4), яка визначається як різниця граф 1, 2, та 3 (гр. 1 - гр. 2 - гр. 3).
Номер поточного рахунку, на який необхідно перерахувати зайво зараховані кошти, та МФО відповідного банку обов'язково вказуються платником в текстовій частині під таблицею про відомості у спеціально передбачених полях.
Якщо платник податку допустив помилку в номері рахунку чи МФО банку, то він має право до граничного терміну сплати податкових зобов'язань, визначених у податковій декларації з ПДВ, до якої подано додаток (Д4) з неправильними реквізитами поточного рахунку, подати уточнюючий розрахунок з додатком (Д4). В такому уточнюючому розрахунку всі графи, крім реквізитів платника податку, залишаються не заповненими (прочерки та нулі не проставляються), а в додатку (Д4) зазначаються лише вірні реквізити поточного рахунку, на який мають бути перераховані відповідні кошти. Решта полів додатка (Д4) не заповнюються (прочерки та нулі не проставляються).
У разі наявності у платника перевищення суми податку, зазначеної у податкових накладних, складених у звітному періоді та зареєстрованих у ЄРПН, над сумою податкових зобов'язань з податку за операціями з постачання товарів/послуг, задекларованих у податковій звітності з податку у такому звітному періоді, повернення зайво зарахованих коштів платнику не відбувається, незалежно від суми таких зайво зарахованих коштів (п. 2001.5 ст. 2001 Кодексу).
Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Податкового кодексу України.
|