Давно відгриміла війна, а боєприпаси тих часів продовжують нагадувати про себе. Найчастіше під час осінньо-польових робіт люди й натрапляють на небезпечні знахідки.
Особливо небезпечними для життя людей є нерозірвані авіабомби, міни, артилерійські снаряди. Випадково знайшовши підозріле металіччя, дехто, особливо діти, доторкаються до нього, інколи намагаються розібрати, кидають у вогнище чи вдаряють. Внаслідок таких дій може трапитися нещастя. У старих боєприпасах таїться грізна сила.
Навіть після тривалого перебування у воді чи землі вони здатні вибухати. Деколи після хімічної взаємодії «начинки» з металевим корпусом боєприпасів утворюється новий вид дуже чутливої сполуки.
Усі боєприпаси можуть розірватися від удару, тертя, іншої механічної чи теплової дії. І навіть якщо в знайдених боєприпасах немає вибухівки, то це ще не означає, що вони безпечні.
Запам'ятайте: у разі виявлення вибухонебезпечного або зовні схожого з ним предмета необхідно:
- при проведенні сільгоспробіт або інших робіт (на будмайданчиках) - припинити роботу;
- добре запам'ятати місце виявлення предмета;
- встановити попереджувальні знаки або огородження;
При виявленні вибухонебезпечних предметів категорично забороняється:
- брати їх в руки, завдавати по них ударів, робити спроби до розбирання;
- переносити або перекочувати їх з місця на місце;
- поміщати їх у вогнище або розводити вогонь над ними;
- збирати і здавати їх у металобрухт.
Про знахідку повідомте сільському голові, службі цивільного захисту в районі, та Управлінню ДСНС у Вінницькій області, зателефонувавши на 101, та черговому райвідділу внутрішніх справ (телефон — 102).
Мурованокуриловецький районний сектор Управління ДСНС України у Вінницькій області
|