Реформування податкової системи України передбачає скорочення кількості податків з 22 до 9 шляхом скасування одних та трансформування інших податків. Кількість податкових різниць скорочується з 49 до 3, скасовуються різниці щодо: витрат на навчання, витрат на ремонт, витрат на відрядження тощо. Розглядається позиція щодо реформування системи оподаткування аграріїв з урахуванням спрямованості підприємств на рослинництво чи тваринництво. Також Уряд має наміри зменшити ставки єдиного внеску та податку на доходи фізичних осіб. Єдиний звітний період – квартал. Ефект – зменшення кількості звітів та платежів на рік для платників податків.
Запропоновані зміни сприятимуть детінізації економіки, спростять процес звітування.
Переведення двох податків із загальнодержавних до місцевих, а саме податку на нерухоме майно та фіксованого сільськогосподарського податоку, дасть місцевим громадам нові інструменти у вигляді податків, які збираються і залишаються у місцевому бюджеті. «Гроші будуть збиратися на місцях, і тепер будуть витрачатися на місцях», – наголошує очільник Державної фіскальної служби Ігор Білоус.
Новацією реформи є створення Служби фінансових розслідувань, як органу виконавчої влади у сфері охорони економічної безпеки держави. Пріоритетними напрямами роботи відомства стануть боротьба з тіньовою економікою, відмиванням коштів, одержаних злочинним шляхом, корупцією і контроль за витратами чиновників.
|