П`ятниця, 19.04.2024, 20:34



Мурованокуриловецька районна державна адміністрація

ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Голова РДА

Меню сайту
Органи влади
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Верховний Суд України
Вінницька облдержадміністрація
Вінницька обласна рада
Управління державної служби Головдержслужби України у Вінницькій області

Державний фонд сприяння місцевому самоврядування в Україні
Кращий державний службовець
Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації»
Управління державної служби у Вінницькій області «Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
З 08.06.2013 р.
Flag Counter
Форма входу
 
Головна » 2015 » Серпень » 13 » Порядок передачі земельних дісянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування учасникам АТО
11:13
Порядок передачі земельних дісянок сільськогосподарського призначення державної власності у власність або користування учасникам АТО

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (п.14 ст.12) визначає, що учасники бойових дій мають право на першочергове    відведення земельних  ділянок  для  індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
Нагадаємо, що тим же законом з 22.05.2014р. до учасників бойових дій віднесено військовослужбовців Збройних Сил України, Нацгвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу і військовослужбовців МВС України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції.
Незважаючи на те, що фактичне присвоєння учасникам АТО статусу учасників бойових дій наразі ще не проводиться, Держземагенство України розпочало програму сприяння реалізації цього права учасниками АТО.
В принципі, відповідно до статті 116 Земельного кодексу України, всі громадяни України мають право на разову безоплатну передачу землі у власність, один раз по кожному виду використання, із земель державної і комунальної власності, в межах норм безоплатної приватизації.
Ці норми становлять:
для ведення садівництва – не більше 0,12 га;
для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;
для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га;
для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара.
Учасники АТО (особисто або через представника за довіреністю), зацікавлені в отримані земельних ділянок у власність (такі, що ще не використали своє право на безоплатну приватизацію землі), надають  такі документи:
— копію паспорта;
— копію ідентифікаційного коду;
— документ, що підтверджує участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).
Для отримання ділянок під будівництво документи подають до органу місцевого самоврядування за місцем проживання (до сільських, селищних, міських рад).
Для отримання ділянок під садівництво чи ведення особистого селянського господарства – до Головного управління Держземагентства у відповідній області.
Після отримання необхідного пакета документів, відповідний орган розглядає клопотання і надає дозвіл або відмову на розробку проекту землеустрою. Після розробки проект землеустрою узгоджується з місцевим управлінням земельних ресурсів за місцезнаходженням ділянки.
Погоджений проект земле¬устрою надсилається відповідному органові виконавчої влади або місцевого самоврядування, що приймає рішення щодо затвердження проекту землеустрою і передачі земельної ділянки у власність.
За інформацією землевпорядників, оформлення відповідних документів відбуватиметься за прискореною процедурою.
Реєстрація земельної ділянки здійснюється за місцем їх розташування місцевим державним кадастровим реєстратором за заявою власника. Після реєстрації власнику видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку з кадастровим планом.
Після цього здійснюється державна реєстрація права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно – за зверненням власника вона проводиться державним реєстратором. На підтвердження права власності видається Витяг з цього реєстру.
Виникає питання, чи мають право на отримання земельної ділянки особи, що приймали участь в АТО, але не мають належних підтверджуючих документів.
Так, всі громадяни, які ще не скористались своїм правом на безоплатну приватизацію землі, мають таке право. Але мова йде про першочерговість та спрощену процедуру.
Якщо учасник АТО не має безспірних документів на підтвердження участі в АТО – таким першочерговим правом він скористується після надання йому статусу учасника бойових дій за офіційною процедурою, яка почне працювати згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 20.08.2014р. №413 « Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення”. Або – після отримання цього статусу за судовим рішенням.

Порядок передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення  державної власності у власність або користування учасникам АТО

Переглядів: 529 | Додав: mrzmurkur | Рейтинг: 0.0/0
Copyright MyCorp © 2024


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

( Гаряча лінія
Урядова телефонна гаряча лінія





Пошук
Календар
«  Серпень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Створити безкоштовний сайт на uCoz