Середа, 19.02.2020, 14:20Мурованокуриловецька районна державна адміністрація

ГоловнаРеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Голова РДА

Меню сайту
Органи влади
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Верховний Суд України
Вінницька облдержадміністрація
Вінницька обласна рада
Управління державної служби Головдержслужби України у Вінницькій області

Державний фонд сприяння місцевому самоврядування в Україні
Кращий державний службовець
Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації»
Управління державної служби у Вінницькій області «Президентський кадровий резерв «Нова еліта нації»
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
З 08.06.2013 р.
Flag Counter
Форма входу
 
Головна » 2013 » Липень » 8 » Реалізація у регіонах завдань щодо розширення мережі центрів матері та дитини, створення умов для сімейного виховання дітей-інвалідів
15:14
Реалізація у регіонах завдань щодо розширення мережі центрів матері та дитини, створення умов для сімейного виховання дітей-інвалідів

1. СУТЬ Проблеми: відповідно до соціальних ініціатив Президента України (оголошених 27.02.2013, Доручення від 27.03.2013 № 1-1/711) має бути забезпечено протягом 2013-2014 рр.:

1.1. розширення мережі соціальних центрів матері та дитини, вдосконалення роботи з надання соціальних послуг вагітним жінкам та матерям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах;

Динаміка кількості новонароджених, від яких відмовилися батьки (за даними МОЗ), за останні роки свідчить про позитивні тенденції, а саме: 2004 р. – 1549; 2005 р. – 1246; 2006 р. – 998; 2007 р. – 1027; 2008 р. – 909; 2009 р. – 865, 2010 р - 719.

В Україні діють 16 соціальних центрів матері та дитини, в яких протягом 2012 року допомогу отримали 566 осіб. Завдяки роботі працівників вказаних центрів 97% осіб, що перебували в них, вибули з досягненням позитивного результату.

 1.2. запровадження надання соціальних послуг з денного догляду за дітьми-інвалідами, зокрема, шляхом створення мережі центрів денного перебування для дітей-інвалідів.

Через низький матеріальний стан батьки дітей-інвалідів не можуть звільнитися з роботи та доглядати за ними, тому вимушені здавати дитину до інтернатного закладу. Нині 16 тис дітей перебувають в інтернатних закладах, більше половини з них мають різні форми інвалідності.

 2. ЩО ЗРОБЛЕНО ?

2.1. Нині вже діють 16 соціальних центрів матері та дитини (в АР Крим, Вінницькій, Закарпатській, Кіровоградській, Київській, Луганській, Львівській, Полтавській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та у м. Севастополі), загальною кількістю 299 місць, в яких протягом 2012 року допомогу отримали 566 осіб.

Органами місцевого самоврядування Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Одеської областей та міста Києва заплановано створення у 2013 – 2014 роках соціальних центрів матері та дитини за рахунок місцевих бюджетів.

У другому кварталі 2013 року заплановано відкриття соціального центру матері та дитини в Донецькій області. Заклад розраховано на розміщення 16 жінок з новонародженими дітьми.

Дніпропетровською обласною державною адміністрацією в партнерстві з благодійним фондом "Розвиток України" у рамках реалізації проекту "Родина для дитини" у 2013 році спільно з Представництвом благодійної організації "Надія і житло для дітей" планується відкриття закладу нового типу "Центр соціальної підтримки дітей та сімей". На базі закладу буде відкрито відділення для жінок, які через скрутне становище можуть відмовитися від новонародженої дитини.

2.2. На сьогодні в системі Мінсоцполітики надаються послуги дітям-інвалідам такими установами:

·     дитячими будинками-інтернатами (функціонує 55 таких будинків, які обслуговують більше 7 тис. дітей-інвалідів);

·     центрами соціальної реабілітації дітей-інвалідів (функціонує 224 таких центрів, в яких за рік проходить реабілітацію близько 19,8 тис. дітей-інвалідів);

·   відділеннями реабілітації дітей-інвалідів при територіальних центрах соціального обслуговування (функціонує 72 таких відділення, які обслуговують більше 3,4 тис. дітей-інвалідів);

·      центрами соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями (функціонує 16 таких центрів, які у 2012 році надали послуги 1117 дітям).

Враховуючи розгалужену мережу установ, що надають реабілітаційні та соціальні послуги дітям-інвалідам, Міністерством соціальної політики України визначено доцільним запровадження послуги з денного догляду дітей-інвалідів у вищезазначених установах відповідно до потреби кожного регіону.

Послуга з денного догляду дітей-інвалідів повинна включати як надання реабілітаційних послуг таким дітям, так і їх харчування та відпочинок протягом всього робочого дня, тобто аналогічно системі перебування дитини у дитячому дошкільному закладі.

Створення в регіонах України відділень з денного догляду дітей-інвалідів в діючих соціальних установах та закладах дасть змогу:

·  забезпечити повноцінний догляд за дітьми-інвалідами, виховання у них навичок до самообслуговування, адаптації до навколишнього середовища;

·   поєднати різні види та форми реабілітації, включаючи соціальну, психологічну, освітню, консультативну допомогу сім’ям, в яких виховуються діти-інваліди;

·   створити умови для зайнятості батьків дітей-інвалідів та покращення матеріального становища сім’ї.

·     Для реалізації зазначеної ініціативи Мінсоцполітики:

· організовано анкетування фахівцями із соціальної роботи усіх сімей, в яких виховуються діти-інваліди, для визначення потреби такої категорії дітей у послугах з денного перебування;

· спільно з місцевими органами влади визначено перелік пілотних установ, що надають соціальні, реабілітаційні послуги, де буде запроваджено послугу;

§     розробляються проекти нормативно-правових актів щодо надання послуги з денного догляду – типове положенням про відділення денного догляду, примірний штатний розпис, норми і нормативи денного догляду.


3.                  ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ.

Обов’язок органів державної влади, як на центральному, так і на місцевому рівнях, забезпечити реалізацію права кожної дитини, в тому числі з особливими потребами, на виховання в сімейному колі. Тому на місцевому рівні важливо забезпечити:

·        соціальну підтримку материнства та батьківства;

·     захист прав дитини на проживання в сім’ї;

· виявлення та усунення причин, що зумовлюють сімейне неблагополуччя, невиконання батьківських обов’язків, позбавлення або обмеження батьківських прав, вилучення дітей із сімейного оточення;

·        розширення мережі центрів матері та дитини шляхом залучення соціально відповідального бізнесу;

·        створення центрів денного перебування для дітей-інвалідів;

·        надання необхідної підтримки сім’ям, які виховують дітей з особливими потребами.


Шановні колеги! У рамках реалізації у регіоні однієї з нових соціальних  ініціатив Президента України щодо розширення мережі центрів матері і дитини, а також сприяння у створенні умов для сімейного виховання дітей-інвалідів пропонуємо:

- розглянути питання на апаратних нарадах;

-   відвідати центри денного перебування дітей-інвалідів;

-   зустрітися з керівниками громадських організацій та благодійних фондів, з метою налагодження взаємодії, спрямованої на підтримку жінок з дітьми.

-   зустрітися з матерями, що звертались за допомогою до центрів матері і дитини, забезпечивувались тимчасовим житлом та соціальним супроводом;

-   дати інтервю в газети керівників районів та відповідних служб щодо організації роботи по даному напрямку;

Переглядів: 426 | Додав: mrzmurkur | Рейтинг: 0.0/0
Copyright MyCorp © 2020


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

( Гаряча лінія
Урядова телефонна гаряча лінія

Пошук
Календар
«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Створити безкоштовний сайт на uCoz