Осінньо-зимовий період сама гаряча пора для бійців пожежно-рятувальної служби, адже саме в цей період відбувається основна частка пожеж та загибелі і травмування людей на них. І в цей час держава знову презентувала нам сюрприз у вигляді позачергових виборів. Зайняті виборчими перегонами громадяни зовсім забули про пожежну безпеку. У Мурованокуриловецькому районі нараховується 49 виборчих дільниці. 50 % від загальної кількості мають серйозні недоліки з питань пожежної безпеки, то ж ще раз нагадуємо про пожежну безпеку в місцях розташування виборчих дільниць та масового перебування людей:
У приміщеннях виборчої дільниці забороняється:
- Використовувати відкритий вогонь.
- Палити.
- Захаращувати шляхи евакуації.
- Заповнення людьми понад установлену норму.
- Застосовувати для опалення нестандартне (саморобне) електронагрівальне обладнання.
- Користуватися пошкодженими розетками, вимикачами та іншими електровиробами.
- Складувати горючі матеріали на відстані менше 1 м від електроустаткування та під електрощитами.
- Експлуатувати електропроводку з пошкодженою або такою ізоляцією, що втратила свої захисні властивості.
Всі виборчі дільниці необхідно забезпечити первинними засобами пожежогасіння та забезпеченні телефонним зв’язком, біля якого встановити таблички «При пожежі телефонувати 101», голови дільничних виборчих комісій обов’язково повинні провести інструктаж з пожежної та техногенної безпеки з членами ДВК під підпис у відповідному журналі, необхідно організувати цілодобове чергування членів виборчої комісії на дільницях.
Пам'ятайте! Лише суворе дотримання правил і вимог пожежної безпеки та їх виконання зможе забезпечити успішне проведення позачергових виборів до Верховної Ради України.
Р.В. Гикавчук інспектор групи організації запобігання надзвичайним ситуаціям та заходів цивільного захисту
старший лейтенант служби цивільного захисту
|